Гуморески
Відповіді Віктора Януковича на чотири основні питання філософії
Після презентації щорічного послання до Верховної Ради Віктор Янукович на зустрічі зі студентами інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України поділився власними відповідями на чотири основних питання філософії, що їх поставив перед людством Іммануїл Кант.
Що таке людина?
Людина – то є така істота, що складається не тільки з кісток, крові та м’язів. Людина – то істота напрочуд духовна, і перше, головне в людині, про що ми маємо говорити, – це мрії, надії її та безкінечний пошук прекрасного: ісландське масло з молока карликових корів, карибські устриці та свіжі празькі кнедлики з сезамом.
Існують виключні особливості в загальному ландшафті хронотопу. Серед загальної повсякденності іноді ми ладні створити вибухи смислів, що спантеличують цілий світ і змінюють напрямки історичного руху. Саме так сталося на перехресті часу, простору і особистості: 1976 рік, Єнакієве, Я.
На що я можу сподіватись?
Практична необхідність добробуту людського тіла та існування Лідера слідують з ідеї морального призначення моєї природи. Необхідною для мене є кінцева мета волі, яка не керується українським законом і полягає у здійсненні найвищого, повного, абсолютного, довершеного блага для себе, що, власне, і становить абсолютну повноту щастя. Як кажуть, щасливий президент – щаслива Сім’я.
Думки щодо майбутніх виборів навертають мене обличчям до вічного питання: «Камо грядеши?».
Що я повинен робити?
Мета українського народу лежить поза межами утилітарного. Особливе, надприродне призначення українського народу в тому, щоб трансформувати людину як таку, перетворити її з розумної мавпи – в істоту, що підкоряє дух всесвіту. І тут я, навіть, можу сказати, що я стаю дещо ніцшеанцем, відчуваючи відповідальність за створення надлюдини. І двох таких надлюдей я вже спромігся створити.
Середовище у Межигір’ї утворює простір для неквапливих роздумів про долі мільйонів людей, які у повсякденному житті керуються меркантильними стимулами, серед яких жага до збагачення не має серйозних альтернатив.
Що я можу знати?
Не треба забувати про те, що існує знання корисне й некорисне. Висловлюючись мовою одкровення, що її нам надано задля того, щоб говорити від душі до душі, я мав би сказати молоді, і всім тим, хто зневажає традиції вітчизняної філософії, що світ сповнений інформаційних небезпек, і це особливо стосується Інтернету.
Повернутись до розділу "Гуморески"
Намалював Валентин ІВАНОВ.
Ідея та наповнення Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ©, 20072012.