На першу сторінку

Дивні факти з життя американських президентів

Політики – теж люди і усе людське, у тому числі і чудасії, їм властиві.

Джордж Вашингтон\George Washington обожнював верхову їзду. Проте він вимагав, щоб кінь, на яку йому належало сісти, був ідеально чистим. Вашингтон навіть перевіряв чистоту зубів тварини.

Томас Джефферсон\Thomas Jefferson самостійно створив дизайн свого надгробного каменя і написав для нього текст, в якому не указувалося, що він був президентом.

Джон Квінси Адамс \John Quincy Adams часто удосвіта купався голяка в річці Потомак. Він практично не міняв нарядів і проносив один костюм більше десяти років.

Ендрю Джексон\Andrew Jackson був завзятим дуелянтом. Під час однієї з дуелей він одержав кулю в груди, хірурги не змогли витягнути її, і Джексон жив з цим шматком свинцю все життя.

Мартін Ван Бюрен\Martin Van Buren після виходу з Білого Дому написав цікаві мемуари, в яких жодного разу не згадувалася його дружина.

Церемонія інавгурації Уїльяма Гаррісона\William Henry Harrison (1841) була проведена в надзвичайно холодний день. Новий президент відразу простудився. Незабаром його простуда переросла в пневмонію від якої ж він помер місяць опісля. Він очолював США рекорд короткий час.

Джон Тайлер\John Tyler є самим багатодітним президентом в історії США. У нього було 8 дітей від першої дружини, і 7 – від другої. Його 15-а дитина народилася, коли президенту було за сімдесят.

Захарі Тейлор\Zachary Taylor скрізь і завжди жував тютюн. Під час всіх офіційних заходів він тримав в кулаку табакерку з тютюном.

Міллард Філлмор\Millard Fillmore відмовився прийняти мантію почесного доктора від Оксфордського Університету. Він пояснив це тим, що нічого не зробив для науки.

Коли одинадцятому президенту США, Джеймсу Полку\James Polk було 17 років, йому видалили жовчний міхур. Лікарі провели знеболення, напоївши майбутнього президента коньяком.

Джеймс Б’юкенан\James Buchanan – єдиний президент США, який не був одружений. Він був одного разу заручений, проте його наречена розірвала заручення, а незабаром померла.

Президент Аврам Лінкольн\Abraham Linkoln завжди носив на голові високий чорний циліндр, усередині якого він зберігав листи, фінансові папери, законопроекти і замітки.

Ендрю Джонсон\Andrew Johnson ніколи не вчився в школі. Його навчила читати його майбутня дружина Еліза МакКардел\Eliza McCardle в 17-річному віці. Президент Джонсон носив виключно костюми, які кроїв і шив власноручно.

Впродовж усього життя Улісс Грант\Ulysses Grant палив по 20 сигар на день. Він помер від раку горла.

Президент Джеймс Гарфілд\James Garfield вільно володів обома руками і був поліглотом. Він умів одночасно писати однією рукою старогрецькоою, а іншою – латиною. Він помер в результаті порізу пальця – під час лікування відбулося зараження крові.

У гардеробі Честерa Артура\Chester А. Arthur було близько 100 пар брюк.

Гровер Клівленд\Grover Cleveland переніс секретну хірургічну операцію, під час якої йому видалили частину щелепи, уражену раком.

Бенджамин Гаррісон\Benjamin Harrison ненавидів електричне світло і вимагав, щоб під час його перебування в Білому Домі лампочки вимикали і запалювали свічки.

Під час полювання президент Теодор Рузвельт \Theodor Roosevelt відмовився убити ведмедицю з ведмежам. Після цього з'явилася нова іграшка – плюшеві ведмежата, яких стали називати "медвежата-тедді"\teddy bears ("Тедді" – зменшено-ласкава форма імені "Теодор").

Уїльям Тафт\William Taft важив більше 136 кілограм. У Білому Домі для нього була встановлена спеціальна ванна збільшених габаритів.

Уоррен Гардінг\Warren Harding грав у покер, принаймні, двічі в тиждень. Одного разу він навіть програв весь китайський фарфоровий сервіз, що належав Білому Дому. Його радників прозвали “Покер кабінет”\Poker Cabinet, оскільки вони були його основними партнерами під час цієї азартної гри.

У Кальвіна Куліджа\Calvin Coolidge був дуже хворий шлунок. Для лікування і профілактики він спав по 10-11 годин вночі, а також відпочивав вдень. У Білому Домі при ньому жили два ручні єноти.

Герберт Гувер\Herbert Hoover написав та опублікував більше 16 книг. Одна з його книг називається “Рибалка для веселості і очищення душі”\Fishing for Fun And to Wash Your Soul.

Франклін Рузвельт\Franklin Delano Roosevelt мав родинні зв'язки з 11 своїми попередниками у Білому Домі.

У Гарі Трумена\Harry S. Truman була ручна коза, яка паслася на галявині перед Білим Домом.

Воєначальник і президент Дуайт Ейзенхауер\Dwight Eisenhower був великим любителем і майстром кулінарії. Він навіть придумав рецепт овочевого супу, до складу якого входили стебла настурції.

Джон Кеннеді\John Fitzgerald Kennedy був першим в історії США бойскаутом, який став президентом.

Ліндон Джонсон\Lyndon Johnson обожнював робити подарунки своїм співробітникам і відвідувачам. Його улюбленим даруванням були електричні зубні щітки. Автор біографії Джонсона за 10 років отримав від свого героя 12 щіток.

Річард Ніксон\Richard Nixon завжди обігрівав свій кабінет за допомогою каміна, відмовляючись користуватися паровим опалюванням.

Джеральду Форду\Gerald R. Ford в 12-ти літньому віці батьки повідомили, що його усиновили.

Джіммі Картер\Jimmy Carter став першим президентом США, що опублікував історичний роман ("Осине Гніздо"\The Hornet's Nest). Правда Картер написав роман вже після видходу з Білого Дому.

Рональд Рейган\Ronald Reagan став відомий тим, що подолав “20-ти літнє прокляття” Білого Дому, за яким кожен президент, вибраний у рік, що закінчується на нуль, вмирав або гинув до закінчення свого президентського терміну.

Джордж Буш-старший\George Bush відрізнявся тим, що обожнював мексиканську і китайську кухню, але ніколи не їв брокколі.

Біл Клінтон\William Clinton наказав створити персональний інтернет-сайт свого кота Сокса.

Джордж Буш-молодший\George W. Bush і його дружина Лора одружилися всього три місяці опісля дня свого знайомства.

За матеріалами Washington ProFile 02 Березня 2005

Джерело

Куштуйте на здоров'я!

Намалював —Валентин ІВАНОВ.
Ідея та наповнення — Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ©, 2007—2012.