На першу сторінку

Гуморески

Олег ЗЛОБІН

Парниковий ефект
(Побутова фантастика)

Я переступив поріг рідного хмарочоса і натис на кнопку ліфта. Ліфт не працював, хоч трапляється таке нечасто. Спробував зв’язатися з диспетчером за допомогою відеопереговорного пристрою. Диспетчер чомусь не з’являвся на екрані і, ясна річ, нічого не повідомив.

Тричі згадавши нечистого та його родичів, я почав сходження безсходовими маршами на свій 117-й поверх.

На таких підйомах забуваєш про брак часу, подумки простежуєш свій життєвий шлях. Десь на п’ятнадцятому поверсі я наблизився до дня нинішнього — 12 лютого 2030 року — і зрозумів, що найтяжче попереду. Це можна було розцінити і як плани на майбутнє.

Десь між шістдесят восьмим і вісімдесятим поверхами я зупинився перепочити (точніше визначити поверх не випадало, бо половину табличок на поверхах хтось поздирав).

Тут мене втішила думка про досягнення медицини: півстоліття тому я б нізащо не подужав такої висоти.

Зовсім знесилений, я відчинив квартиру і впав на порозі. Від завивання сирени отямився,— як завжди, невчасно спрацювала сигналізація. Я витратив чимало часу, щоб відключити її. Зіпсований ліфт гарантував, що міліція не з’явиться.

Тут загарчав кран у ванній кімнаті. Ясно: починається програма “НОВИЙ ЧАС” і кінчається гаряча вода. Тепер годі сподіватися на цілющий душ. Слава богу, що я завжди тримаю напоготові пластикову діжечку з водою. Я подався на кухню і врізався лобом у двері. У принципі вони відчиняються автоматично, але датчики не завжди спрацьовують.

Взагалі у нас майже все на автоматиці. Та коли сусіда перемикає свій телевізор, у мене заклинює двері, а вмонтований у хатній комп’ютер календар від перепаду напруги самоскидається на нуль, і хоч цей механізм показує час із точністю до секунди від різдва Христового, він починає плутати роки.

Після недавнього збою в електромережі мій комп’ютер привітав мене як Юлія Цезаря, перелічивши всі його титули, і я спізнився на роботу.

Так і не помившись, я присів біля телевізора і був приємно здивований, коли почув з екрана, що ми вже досягли переломного моменту і незабаром життя стане кращим.

Тільки на прогнозі погоди, коли повідомили, що завтра слід чекати мінус шість градусів, я зрозумів, що комп’ютер включив новини... 1991 року! Мінусових температур нині не буває. Парниковий ефект!

© 1990, Злобін Олег Валерійович
Опубліковано:

Журнал “Вітчизна”, №11, 1990, Київ

 

Куштуйте на здоров'я!

Намалював —Валентин ІВАНОВ.
Ідея та наповнення — Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ©, 2007—2012.