На першу сторінку

Гуморески

Віталій СКОБЕЛЬСЬКИЙ
Майстер чистоти

Наша житлово-експлуатаційна дільниця йде в ногу з часом. Крокує, можна сказати. І навіть задибує наперед.
Раніше як було? Махав собі Калістратович мітлою — і жодних проблем. А тепер — «Вибори майстра чистоти тринадцятого кварталу». І не просто так, а з трьох кандидатур.
Крім Калістратовича дали згоду балотуватися пенсіонер Попудренко і сантехнік Вася Перестукін. Першому пообіцяли шведський унітаз встановити, другий — на квартальну премію клюнув. Демократія!
— Чудять! — прочитавши оголошення, резюмував мій сусід Семен Семенович. Але, дізнавшись про передвиборні пільги, пришкутильгав у ЖЕД особисто. —Пишіть і мене кандидатом, якщо допоможете «Запорожця» відремонтувати!
— Розбіглися! — ввічливо відповів начальник. — То на станції техобслуговування балотуватися будете...
...Побачивши на виборчій дільниці транспарант «Дайош Васю!», начальник жахнувся. А одразу після підрахунку бюлетенів швидка допомога відвезла його в реанімацію — всі виборці, як один, віддали голоси за Перестукіна.
— Досить з нас кров пити! — мітингував біля урни для таємного голосування Семен Семенович. — Хай тепер ще мітлою помахає...
...Незважаючи на власний портрет у багатотиражній газеті «Комунальне життя», мете Вася з величезним ентузіазмом. Пилюга стоїть до третього поверху... Без ввімкнених фар по вулиці не проїхати — весь день, як у тумані.
— Не доживете ви в мене до наступних виборів! —пояснює Вася свою рекордну продуктивність.
Що то значить демократія! Такі резерви в людині відкрила.
А скоро, кажуть, і взагалі двірника за партійними списками обиратимемо. Досить з нас уже цих мажоритарників з мітлою!

Куштуйте на здоров'я!

Намалював —Валентин ІВАНОВ.
Ідея та наповнення — Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ©, 2007—2012.