На першу сторінку

Гуморески

Григорій ШЕВЕЛА
Резерви

Шкутильгає наша економіка, шкутильгає. А чому? Тут усякі балакуни теревені розводять, що олігархи, мовляв, усе заграбастали, податків не платять, в офшорні зони капітали переводять... І мелють отаке, мелють.
А по-моєму, це все юринда. Головне в тому, що ще не всі резерви задіяли. І, зокрема, в приватизації. Ні, прибуткові підприємства особистими у нас стали давно. Проте охоплено не все.
От ви мені скажіть: а чому в нас іще не приватизовані кладовища? Це ж скільки землі не оподатковано! Лежать там люди, спочивають, як мовиться, вічним сном. Звісно, безкоштовно. А хіба це правильно? От вам перший резерв і пропозиція: приватизувати всі кладовища. І нехай власник податок сплачує. Ну а йому — теж: хто сам, котрий туди готується, за кого — родичі. Ну, ясне діло, за розробленими угодами.
Тепер візьмемо таке діло, як забруднення повітря. Підприємства, організації відповідний податок платять. А громадяни? Цілий рік хто котел палить, хто піч, плиту чи ще щось. А хоч копійку хто-небудь сплатив за забруднення довкілля? Ніхто. От вам іще один резерв. Для податківців тут майже жодної підготовчої роботи. Димарі порахував — і виставляй рахунок господареві.
І ще одне. Оце було літо, спека. Лізуть хто в море, хто в озеро, хто в річку чи ставок. А так сісти й подумати: а чиє те, приміром, Чорне море? Твоє? Ні. Так чого ж ти безплатно ним користуєшся? Ану давай, дорогенький, плати податок за користування водними ресурсами. Скільки разів у воду залазиш, стільки й плати. Не хочеш? Сиди на березі. Поліз у воду без грошей — штраф. Хай міліція — її у нас на душу населення більше, ніж у будь-якій цивілізованій країні, — за цим стежить, протоколи складає. Та тут на самих протоколах лантухи грошвою набити можна!
І ще про повітря. А з якої речі всі ним безплатно користуються? Приватизував кожен, так би мовити, повітряний басейн. А ти його робив? Загалом, я думаю, буде нормально за дихання повітрям податочок увести. Та ще й залежно від ваги дихальника, віку, виду діяльності. Щоб по справедливості все було.
Та тут, коли за все це податківці по-справжньому візьмуться, мільярдами гривень діло запахне. Ох і розбагатіємо!..
А то, бач, олігархи їм по-людськи жити заважають. Думати треба!

Повернутись до розділу "Гуморески"

Куштуйте на здоров'я!

Намалював —Валентин ІВАНОВ.
Ідея та наповнення — Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ©, 2007—2012.