На першу сторінку

Гуморески

Михайло ПРУДНИК

А МЕНІ ДОПОМОГЛО!!!

Взагалі-то я не вірю трьом речам: прогнозові погоди, лотереї і рекламі. З прогнозом погоди ясно: послухаєш синоптиків, прихопиш парасольку — нема дощу, підеш без парасольки — вимокнеш, наче тебе пожежники з брандспойта два дні поливали. Та синоптики, врешті, ніколи нічого точно й не обіцяють. У них термінологія така: "місцями", "в окремих районах", "від Сахари до тундри"... Або дощик, або сніг, або буде, або ні...

І в лотерею раз ще й три гривні виграв. Ледве не зомлів. І зомлів би, якби сусід чарки не налив. "Не переживай, — каже, — то, мабуть, щось там переплутали. Бо якраз магнітні бурі лютують. От вони й дали збій".

Ну й реклама на мене діяла, як кашкет дільничного міліціонера на індика. Тільки у фільмі справа до інтиму дійде, а тьотя Ася з порошком або дядя Федя з шифером.

Та оце якось, було, свого знайомого артиста на екрані побачив. Навіть не впізнав спочатку: такий засмиканий і замучений тими Гамлетами і Дон Кіхотами, що у вітряну погоду його дружина з Дому самого не пускала. "Ще занесе цей талант вітром у сусідню область", — бідкалася.

А тепер — такий кругловидий гарбузик!

Ліки рекламує...

Директор розказує, які вони помічні: шлаки виводять, організм очищають, і те омолоджують, і се відновлюють... Хоч відразу стрибай у штани і біжи до аптеки. А під кінець реклами крупним планом "гарбузик" із чарівною усмішкою повідомляє: "Як бачите, мені допомогло!"

Я й повірив...

Вживаю ті препарати тиждень, два...

Ні те, ні се не очищається, ні те, ні се не омолоджується...

Плюнув на ті процедури.

А мій знайомий уже зубну пасту рекламує.

Показують, як з одного боку дерево гризе бобер, а з другого – він. А потім на весь екран — він же: "Ця паста мені допомогла!"

Я знову повірив.

Чистив нею зуби тиждень, два, місяць... Не знаю, з чого ту пасту роблять, але в мене повипадали всі пломби. І тепер я, розмовляючи, висвистую, як ансамбль сопілкарів.

А мій знайомий уже якісь шампуні рекламує...

Ну я не такий уже й кучерявий, щоб ризикувати! Вирішив побачити у натурі "колишнього Гамлета". "Може, — подумав, — на телебаченні його майстерно гримують. Тепер гримери принца і з голоблі виштукарять".

Зустрілися.

Справді — рум’яний, здоровий, кров із молоком і йогуртом.

— Що ти рекламуєш?! — накинувся на нього. — Що ти голову людям дуриш? Я все перепробував! Не допомагає!..

— А мені допомогло! — нахабно сміється знайомий.

— Ти просто — брехун!

— І ніякий не брехун... А перед людьми чесний. Усе, про що я розповідав, мені й справді допомогло.

— Як це? — не міг повірити я.

— Ну, за рекламу гроші мені платять? Платять. І чималі. От я за них і купую нормальні ліки, харчі, їжджу на курорти... Я ж не піддослідний пацюк, аби вживати все, що пропонують рекламодавці. Здоров’я треба берегти... для наступних рекламних роликів!..

Куштуйте на здоров'я!

Намалював —Валентин ІВАНОВ.
Ідея та наповнення — Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ©, 2007—2012.