На першу сторінку

Гуморески

Борис ПОЛІЩУК.
СОЛО НА ДЕЦІ

Цей незвичайний, захоплюючий концерт — яскраве свідчення того, на який високий рівень можна піднести самодіяльне мистецтво, як тонко можна відшліфувати свій талант. Сьогодні черговий виступ сім’ї Карпенків. її глава — поважна і всіма шанована людина, начальник будівельної організації Семен Петрович — щойно повернувся з роботи і навіть не встиг переодягнутися. Ставши догори ногами, він хвацько виконує матроський танець «яблучко». Гуде від запального шалу долівка, ворушаться штори. Огрядна статура Семена Петровича носиться з легкістю вихора. Важко повірити, що ця людина здатна на такі чудеса! Семена Петровича знають, як вмілого і вимогливого керівника, досвідченого знавця будівельної справи. Свої ж великі сценічні можливості він скромно приховував. І ось тепер вони виявляються з усією повнотою.

Танець закінчується. Семен Петрович стомлено стає на ноги, а естафету підхоплює його дружина Ганна Никонівна. Як правило, в сімейних концертах вона досконало виконує соло на звичайнісінькому деці або на цинкових ночвах. Але найвдаліше в неї виходить імітація звуків. Ось і зараз яскраво уявляється потужний МАЗ, що намагається вибратися з баюри, циркулярна пилка, що натрапила на вузлуватого сучка, соловейко, що витьохкує над гніздом коханої. Який широкий діапазон звуків! Скільки винахідливості й майстерності у виконанні! Розповідають, що колись у молодості Ганна Никонівна соромилася слово вимовити. Звичайно, вона тоді і в гадці не мала, що за короткий час досягне вершин самобутнього мистецтва.

До речі, й син цього подружжя — електрик Федя — теж віднедавна самодіяльний артист. Губна гармошка немов сама ходить у нього біля рота, а в повітрі одночасно літають дванадцять пляшок.

Неабиякий хист і в невістки Наді. Вона майстер художнього слова. На ходу складає і розповідає казки про драконів, росомах та інших страховиськ.

У розпалі незвичайний концерт.

...Ось уже півтори години Карпенки годують півторарічного Тарасика.

Куштуйте на здоров'я!

Намалював —Валентин ІВАНОВ.
Ідея та наповнення — Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ©, 2007—2012.