На першу сторінку

Гуморески

Як слід поводитись на пляжі

Для 99% працюючого населення відпустка — це не просто період, на протязі якого можна вставати коли заманеться, з чистою совістю гоцати в неділю на танцполі одного з міських (чи сільських — це не суттєво) клубів, зустрічатися з друзями, та зробити нарешті те, до чого давно не доходили руки. Насамперед відпустка — це можливість поїхати на море (звичайно ж, йдеться про тих, хто від того моря живе далеко)

Кому до моря рукою подати — хоче в гори, або  до пірамід, або до святих місць чи ще кудись. А от усі інші — неодмінно на море. Варіантів, куди з’їздити, багацько — тож кожен обирає, що йому до душі та по кишені, а також де він ще не бував (читайте — не позорився). Дехто звертається до різноманітних тур-операторів, дехто шукає підходящі місця в неті, набираючи те, що цікавить, у якомусь із відомих пошуковиків і переглядають фото, ознайомлюються з цінами, підбирають  номери. Дехто їде на відпочинок, керуючись порадами друзів, родичів, знайомих. Дехто взагалі їде спонтанно — так, мовляв, цікавіше.
Як відпочиває простий люд? Перші пару днів моря не бачать. Взагалі мало що бачать.Потім вирішують, що море відвідувати таки необхідно. А те, що перші пару днів їх на море не пускало — можна ж узяти з собою на пляж!

Але відпочинок перш за все має бути приємним та безпечним, отож пропоную вашій увазі кілька цінних порад стосовно поведінки на пляжі:

1.  Не перебувайте у воді занадто довго. Пам’ятайте — в грудні вона замерзне.

2. Не купайтеся в нетверезому стані. Якщо в процесі купання у вас раптово виник нетверезий стан — кличте на допомогу.

3. Якщо у нетверезому стані раптово наступило купання — значить, ви впали з моста. Якщо ж ви впали з моста, а купання не наступило — значить, ви ще летите.

4. Не запливайте за буйок. Якщо вам так вже цікаво, витягніть його на берег і уважно розгляньте.

5. Ретельно підбирайте маску і трубку для пірнання. Маска не повинна бути дуже страшною, а трубку не забудьте  розкурити заздалегідь.

6. Не пірнайте в незнайомих місцях щоб уникнути раптового настання дна на голову.

7. Пірнаючи з великої висоти, стежте, щоб при терті об повітря на вас не зайнялися плавки.

8. Перед тим як пірнати з вишки, перевірте, чи зможете ви в разі небезпеки застрибнути з води назад.

9. Ретельно прислухайтеся до звуків, що доносяться з води. Якщо чутна музика — це Садко. Якщо гавкіт — це Муму. Якщо хтось витіснив всю воду — це Архімед.

10. При купанні в тропіках завжди необхідно мати з собою свисток і смугасту палицю.

11. Якщо після трьох свистків акула не зупинилася, махніть палицею. Якщо вона і тоді не зупиниться, можете зняти з неї номери і оштрафувати.

12. Якщо, почавши тонути, ви побачили золоту рибку — значить, вам пощастило. Якщо багато золотих рибок — ви тонете в акваріумі.

Ну, тепер із правилами безпеки ви ознайомлені, тож якщо  на зимові свята вирушите кудись на моря — приємного відпочинку.

Куштуйте на здоров'я!

Намалював —Валентин ІВАНОВ.
Ідея та наповнення — Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ©, 2007—2012.