На першу сторінку

Гуморески

Іван ДЕРЕВ’ЯНКО
Не вірю Дарвіну!

Ні, панове-добродії, не знаю, як ви, а я не можу погодитися з Дарвіном, котрий твердив, що людина походить від мавпи. Нізащо не повірю в те, що моїми пращурами були ці метушливі й сварливі кривляки. Зате я цілком згоден із тими, хто на побутовому рівні доводить, що рід людський походить від звичайної свині.

Ця розумна (і дуже корисна) тварина мені більше до вподоби. Вона, як і людина, харчами не перебирає, їсть усе підряд. Вона така ж, як і ми, метикувата. Тільки розмовляти не навчилась. Але це не її вина. Видно, навчати свиню заважає людині природна зарозумілість і упередженість.

Льоха допитлива й делікатна, потерпає від грубощів і хамства. Вона страждає від нервових стресів і майже всіх людських недугів. Медики твердять, що під час операції на печінці людини найкраще її функції виконує донорська — свиняча, підключена хворому.

Інтелект цієї тварини до кінця ще не вивчений. Відомий такий випадок. У грозу до свинарника влетіла кульова блискавка. Свиня забилася в куток і сторожко спостерігала за її рухом. А господар повівся необачно. Схопив вила, хотів наштрикнути зайду й викинути геть. Гримнув сильний вибух. Льоха вціліла, а господар...

Хавроня має чимало людських звичок. От хоча б... масаж. Якщо навіть найагресивнішій легенько почухати за вухом, вона добрішає, умиротворяється: «Рох, рох, рох...» Падає на бік, заплющує від задоволення очі й засинає. А припините чухати — враз прокинеться і якось так здивовано й вимогливо зарохкає, мовляв, що трапилося? Чухайте далі, мені це дуже приємно...

Отже, свиня стоїть на вищому од мавпи щаблі інтелектуального розвитку. У деяких країнах її успішно використовують навіть в оперативно-слідчій роботі, для виявлення контрабанди наркотиків... А ви чули коли-небудь, щоб мавпа «взяла» слід порушника кордону або допомогла викрити небезпечного злочинця? Тож-бо й воно! Тож не принижуйте свинячу гідність і не возвеличуйте мавпу. Особисто я в родичі до мавпи не набиваюся. Мені свинина…, вибачайте, свиня миліша.

м. Запоріжжя.

Куштуйте на здоров'я!

Намалював —Валентин ІВАНОВ.
Ідея та наповнення — Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ©, 2007—2012.