На першу сторінку

Гуморески

Валерій ДЕМЧЕНКО
Кіпрська рапсодія

Кіпр... Золоте сонце, бірюзове море, блакитне, мов мрії Остапа Бендера, небо! А у фіолетовому мареві надвечір’я тремтять замріяні вітрила романтичних яхт... Там із морської піни колись народилася сама Афродіта. Кажуть, що острівні лагуни обрамляють гори із чистого золота. Бери совкову лопату і греби, скільки заманеться. А інтенсивність фотосинтезу в тих широтах така, що зелень (хоч євро, хоч долари) там буйно росте лише завдяки сонцю та повітрю.
На чудо-острів косяками линуть наші бізнесмени, банкіри, чиновники, депутати. І мільярдери, і злидарі-мільйонери. Мабуть, щоб погрітися на сонечку, скуштувати справжнього грецького салату, станцювати сиртакі... А заодно і пересвідчитися, що купка золота, яку відколупав колись від найближчого пригірка, лежить на місці: за діжкою з олеандром на власній віллі.
Наші співвітчизники там безтурботно насолоджуються життям, а грошики їхні працюють. Як кажуть пацани, Кіпр, у натурі, — найкраща ничка для бабла. І небо в клітинку на острові нікому не сниться.
А на шухер, що нещодавно зчинився на Кіпрі, наші олігархи та їхня челядь реагують байдуже. Над метушнею своїх колег із ЄС та Росії лише підсміюються. Бо в банках на острові вони завбачливо залишили тільки дріб’язок: пару мільярдів євро на кишенькові витрати. Та записки з адресами: хто і куди перегнав бабло — в Швейцарію, Панаму, Британські Віргінські Острови. І уряд наш із цього приводу не хвилюється. Раніше в Україну більше половини інвестицій надходило з Кіпру, тепер надходитиме з Британських Віргінських Островів...
Здається, що нашим підприємливим людям було б ще зручніше облаштуватися на острові Пасхи. За тисячі миль — жодного людського поселення. Поставив там собі собачу будку з вілли у Кончі-Заспі, почепив бірку «Банк оф Кіпр» — і відкривай віртуальні рахунки для транзиту бабла. А в штаті банку достатньо трьох працівників: керуючого, секретарки (без неї ніяк!) та комп’ютерника, що обслуговує сервер. На безлюдному острові і готівка нікому не потрібна. Охорона теж. Не буде там також ні протестів, ні мітингів, ні демонстрацій.
Про таке навіть великий комбінатор не мріяв.

Повернутись до розділу "Гуморески"

Куштуйте на здоров'я!

Намалював —Валентин ІВАНОВ.
Ідея та наповнення — Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ©, 2007—2012.