На першу сторінку

Гуморески

Валерій ДЕМЧЕНКО
Гуманізація криміналізації

Кримінальну державу ми збудували. А юридично і соціально захистити носіїв цієї державності не можемо. Де гуманні закони, де гуманний суд?
Якщо вже йти в Європу, то з найгуманнішим судом у світі. На цьому наполягають і деякі єврокомісари. Кажете, що у них самих там не все о’кей, що не їм нас учити? Так вони ж уже в Європі, а нам туди ще треба дійти!
Та хіба ж могли українські суди стати найгуманнішими, якщо у нас досі закони були не дуже гуманними? Тепер Верховна Рада частково усунула хиби — «декриміналізувала» правопорушення у сфері господарської та службової діяльності. Нарешті круті бізнесмени та VIP-чиновники можуть полегшено зітхнути — красти стало набагато безпечніше. За махінації з банкрутством, приватизаційними паперами, виробництво контрафактної продукції, контрабанду тощо нікого вже до в’язниці не потягнуть. Будуть накладати лише штрафи. Можливо, навіть великі. Але хіба це гуманно?
У виявленні гуманізму законодавці могли б бути й послідовнішими. Передбачити, наприклад, у відповідній статті за сумнівне «привласнення»:
— першого мільйона — затаврувати вигуками «ганьба!»;
— десяти мільйонів — поставити у куток;
— ста мільйонів — поставити навколішки на китайську гречку.
Можна запровадити і матеріальне відшкодування:
— за кожний украдений мільйон — штраф у розмірі однієї мінімальної зарплати, за мільярд — дві мінімальні зарплати.
На практиці, кажуть, так воно й буде. Отже, гуманним європейцям за долю наших бізнесменів-чиновників непокоїтись не варто.
А от сумнозвісна стаття 365-та залишилась поки що без змін. Хоч як світочі вітчизняної демократії й намагались її скасувати. Держслужбовців та політиків при владі будуть і надалі лякати (на щастя, лише лякати!) буцегарнею. А це негативно позначатиметься на їхньому психічному здоров’ї.
Для зняття стресу у цієї категорії громадян пропоную запровадити дитяче покарання: зняти штани і відшмагати паском... Пардон, пропозицію відкликаю. Це теж негуманно. Європейським співтовариством буде засуджено однозначно.
А тому залишається найгуманніше європокарання: взяти на поруки і відправити на перевиховання до Ради Європи. Під нагляд пані Ханне Северинсен або самого Германа ван Ромпея.

Куштуйте на здоров'я!

Намалював —Валентин ІВАНОВ.
Ідея та наповнення — Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ©, 2007—2012.