На першу сторінку

Гуморески

Микола БОСАК
Oлігархічні забави

Велика стрілка годинника зайшла на останнє коло останнього дня старого року. Ще трохи — і куранти, які в кого є, — проб’ють початок новоріччя, корки від шампанського обцілують стелі.
Раптом над котеджним містечком скоробагатьків, гучно перелопачуючи повітря, завис гвинтокрил. Над віллою олігарха Котенка він викинув з черева мотузяну драбину, якою почав спускатися Дід Мороз із клумаком подарунків.
Покинувши повгинані від наїдків новорічні столи, мешканці котеджів висипали на балкони. Не попереджена про нічного гостя охорона маєтку Котенків, керуючись інструкцією про тероризм, зробила два попереджувальні постріли в повітря. Воно б і нічого, але прищуватий нащадок Котенка зробив аж ніяк не попереджувальний постріл зі свого пістолета гумовою кулею Діду Морозу у м’яке місце. Обурений до люті такою зустріччю Дід Мороз, яким виявився інженер Шпонька, котрий підробляв у бюро добрих послуг і після невдалого полювання за браком часу запхав рушницю в мішок із подарунками, вихопив свого дробовика і для відлякування охорони вистрілив у садовий світильник. У лампу він не вцілив, а шарахнув по ящику із феєрверками, налаштованому на за хвилину північ.
Різнокольорові й різнофігурні вогні розфуфирили олігархічне небо. З усіх балконів радісно гукали, манили Діда Мороза до себе повними келихами шампанського.
Але охорона маєтку Котенка, керуючись інструкцією про тероризм, відкрила вогонь на влучення по гелікоптеру. По бакові з пальним не поцілили, проте один гвинт відбили. Вихляючи, ніби підбита качечка, гвинтокрил з підвішеним на мотузяній драбині Дідом Морозом рятувався втечею за ліс.
Виявилося, що пілоти під градусом переплутали квартал і скидали Діда Мороза на віллу Котенка, ніби сніг на голову.
А тим часом через дорогу на балконі палацу олігарха Собачульського ревів п’ятирічний нащадок:
— І я хочу такого Діда Мороза!
— Синулька! Твій уже приходив і поклав подарунок під ялинку. Йди подивись — ноутбук за десять тисяч! — кудкудакала пані Собачульська.
— Самі запхали, самі й витягайте! Хочу Діда Мороза з вертольота і з феєрверком! — ревів на все котеджне містечко олігархенко.
— Синульчик! Тобі не можна нервувати — заспокойся! Зараз накажу папіку! — бігала довкола свого чада обвішана прикрасами, як ялинка, олігархша.
Вона таки подалася в кабінет чоловіка, який з такими крутими олігархами, що крутіші бувають тільки варені яйця, допивав перше відро коньяку і доїдав тазик кав’яру.
— Хочу Діда Мороза на літаку і з гранатометом! — ревів на балконі нащадок на все нічне небо.
— Синульчичок, заспокойся! — вибігла до нього матуся. — Папік усе владнає. Він уже зателефонував до МНС, і вони висилають свій вертоліт. А з ОМОНу пришлють взвод Дідів Морозів!
— На танку? — пожвавішав нащадок мільйонних статків.
— На якомусь БМП! З димовими шашками і гранатометами!
— Отож! — хитро посміхнулось паненя і пішло заряджати пістолет гумовими кулями.

Ще гуморески Миколи Босака тут

Куштуйте на здоров'я!

Намалював —Валентин ІВАНОВ.
Ідея та наповнення — Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ©, 2007—2012.