На першу сторінку

Гуморески

Микола БІЛОКОПИТОВ
БУВАЛЬЩИНИ

ДЛЯ ЧОГО ЦВЯХ ОСІМЕНИТЕЛЮ?

Випадок, про який розповіла мені Валентина Миколаївна Манжура, дуже скидався на вигадку, анекдот.
Але після одного з концертів у Оріхівському районі Запорізької області, де я розповів його зі сцени, до мене підійшли дві жіночки й сказали, що подібна історія насправді трапилася в їхньому селі...

Молодий фермер одружився й узяв собі жінку з міста, як тут кажуть, городську. Зрозуміло, що новоспечена фермерша була в питаннях сільського господарства, що називається, ні в зуб ногою. Але, слід віддати їй належне, потроху вникала в суть нових для себе проблем і згодом набралася досвіду. А на самому початку цього набирання досвіду, кажуть, трапилося з нею таке.

Оскільки господарство спеціалізувалося на тваринництві, у фермера був відносно невеликий корівник на 120 голів. Питання продовження роду поголів’я добросовісно виконував племінний бугай Яшка. Та він серйозно занеміг і довелося бідолашного відправити на бійню.

Увечері того ж дня три корови пішли в загул, тобто їм край треба було до бугая. А позаяк свого вже не було, а в сусідів, як вважав фермер, бугай – слабенький, господар звернувся в районний центр штучного осіменіння. Звідти обіцяли негайно прислати спеціаліста. І як на те, самому фермерові треба було їхати в обласний центр у термінових справах. От він і говорить своїй молодій дружині:

— Зараз сюди приїде осіменитель.
— Це той, що замість бугая?
— Еге ж, саме той. Ходімо покажу тобі, яких корів треба обслужити.

Зайшли вони до приміщення, чоловік показує на корів:

— Ось цю, цю й оцю. Запам’ятала?

Дружина не дуже впевнено кивнула головою. І фермер, щоб вона нічого не переплутала, біля кожної корови, яку треба осіменити, на стовпчику забив по цвяшку. І поїхав з дому.
Приїжджає спеціаліст зі штучного осіменіння – огрядний чоловік з невеличкою валізою. Запитує хазяїна.

— Його немає, — каже дружина, — але я в курсі справ. Йдіть за мною.

Зайшли вони до корівника, жінка показує спеціалістові, як і навчив чоловік:

— Ось цю, цю й оцю!
— Зрозуміло, — відповідає спец. – О, а для чого тут цвяхи в стовпчики забиті?
— Ну, — ніяковіючи відповідає початкуюча фермерша, — мабуть, щоб ви на них свої штани вішали.

Коли до спеца дійшло, як молодичка уявляла собі штучне осіменіння, він довго не міг почати роботу. Через приступ шаленого реготу...

Джерело

Куштуйте на здоров'я!

Намалював —Валентин ІВАНОВ.
Ідея та наповнення — Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ©, 2007—2012.