На першу сторінку

Гуморески

Іван БЕЗРУЧКО
Кому закувала зозуля

Двоє друзів ішли весняним лісом і раптом почули, що закувала зозуля. В народі кажуть: кому закує першому зозуля бодай із копійкою в кишені, той неодмінно буде багатий. «Це мені закувала зозуля, — каже один з друзів. — Я буду багатий, в мене є копійка в кишені. Ось глянь». «Ні, це мені закувала зозуля, — заперечує другий. — В мене теж є копійка в кишені. Ось поглянь». «А от і мені», — стоїть на своєму перший. «Ні, мені», — не здається другий.
Ідуть лісом і все сперечаються. Вже ледве не б’ються. Бачать, що нічого не допомагає, подають у суд, щоб їх розсудили, кому з них першому закувала зозуля. Багато грошей заплатили за суд і адвокатів, але суперечці кінця-краю не видно. Не можуть їх розсудити.
Нарешті приходять вони одного разу ледь світ знову на суд. Стоїть коло дверей сторож. Побачив їх і питає, за що вони так довго судяться. «Я кажу, що мені закувала зозуля і я буду багатий», — відповідає перший. «А я кажу, що це мені зозуля закувала», — твердить своє другий. Сторож уздрів пана суддю, який наближався до них, та й каже, показуючи на нього: «Дурні ви обоє! Ось кому зозуля закувала, а не вам!»

Повернутись до розділу "Гуморески"

 

Куштуйте на здоров'я!

Намалював —Валентин ІВАНОВ.
Ідея та наповнення — Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ©, 2007—2012.