На першу сторінку

 

Євген ДУДАР

ПЛАТФОРМА
Промова, яку я збирався виголосити, коли мене висунули кандидатом, у великі депутати

Друзі мої!

Спасибі вам за те, що мене висунули! Значить, ви повірили, що я ще не зовсім «пропаща сила».

Недруги мої!

Спасибі вам за те, що хочете мене «засунути»! Тим самим ви доводите, що сили, які засувають, ще не околіли. Але, кажуть, один битий вартий двох небитих. Виходячи з цього, ви також робите корисну справу. Щоправда, діючи за цими принципами, задля «суспільного прогресу» можна перебити все суспільство.

Звісно, вам до цього не звикати. У вас своя суспільна граматика.

Начальники — голосні.
Клерки — приголосні.
Підлеглі — шиплячі.
Алкоголіки — йотовані.
Усі решта — під'язичні.

Що поза межами цієї граматики, те поза правилами.
Коли мене висунули кандидатом у депутати, я засумнівався: гуморист — член парламенту?

Ваня Молдаван заспокоїв:
— Краще, коли гуморист виконує функції члена парламенту, ніж член парламенту — функції гумориста. Хоч між гумористами і членами парламенту є велика різниця. Гумористи говорять жартома, а сприймати треба всерйоз. Члени парламенту говорять всерйоз, а сприймати треба як жарти.

Як кожен кандидат, я маю свою платформу.

У галузі економіки

1. Вивільнити з-під союзного підпорядкування українську курку. Бо вже й півні обурюються: для того, щоб виконати свій шлюбний обов'язок, вони повинні чекати дозволу з Москви.

2. Впровадити систему безконтактного мужицького трикутника: мужик від землі, мужик від верстата, мужик від науки. Тоді не буде замкнутого кола. З тисячами великих панів у центрі і мільйонами маленьких підпанків на місцях.

У галузі політики

1. Я категорично проти багатопартійності. Сімдесят років ми мали тільки одну партію і... стільки придуркуватих вождів. А, не дай Боже, якби в нас було сімдесят партій! Або хоч сім... Вже, мабуть, і народу не зосталося б...

2. Фінішем злочинців гітлеризму став Нюрнберзький процес. Фінішем злочинців комунізму — процес перебудови. Чи не «засуворі» відбуваються у світі процеси?

3. Я — за інтернаціоналізм. Справжній. Без старшого і молодшого. Без великого і малого. Без «визволителя» й «ощасливленого». Одне слово, я за міру. Бо якщо «визволений» надмірно ощасливлений «визволителем», то це вже несправедливо стосовно самого «визволителя».

У галузі оборони

Враховуючи те, що у нас все частіше вибухають «міни сповільненої дії», хто зна ким і коли закладені, вважаю, що на базі органів державної безпеки треба створитч школу мінерів.

У галузі права

З'ясувати, чи притягуються до відповідальності безвідповідальні? І чому воно «право», коли гроші «ліві»?

У галузі екології

І надалі боротися за чистоту нашого повітря. Бо воно насправді життєдайне. Наша медицина лікує нас в основному повітрям. І ми живемо. Ще. Наша торгівля торгує в основному повітрям. І вона живе. Наша бюрократія, в основному, пускає повітряні бульки. І вона розкошує.

Куштуйте на здоров'я!

Намалював —Валентин ІВАНОВ.
Ідея та наповнення — Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ©, 2007—2012.