На першу сторінку

 

Євген ДУДАР
НОВОРІЧНЕ
 звернення громадськості хутора «Мозамбік»  до всієї громадськості України

 Вельми чарівні, сестрове!
Достойні лицарської честі, братове!
Гряде наступний часовий рубіж — умовний рубіж конкретного 2015 року.
Громадськість хутора «Мозамбік», що в джунглях Європи, вітає Вас, посіває Вам добірним зерном і віншує Вам добру долю!
Кожного року, перестрибуючи із «вчора» у «завтра», надіємося на щось незвичне, нове, краще. І, як завжди, знаємо із чого вистрибуємо, а у що застрибнемо — не відаємо. То ж, допоможи Господи, аби на цей раз рік прийдешній був для нас і добрим, і багатим, і мирним.
За китайським календарем 2014 рік вважався роком баского Коня.
Благородний Кінь приніс українському народові волю, розгублену ним за століття лихоліть лицарську відвагу та національну гідність.
Але…За «сакральним» літочисленням оракулів московського кремля 2014 рік вважався роком Червоного Віслюка.
І московитський Віслюк приніс Україні кроваву «Йолку», засіяв українські землі смертельним чортовинням, а свого мутованого двоголового гербального стерв’ятника намагається огніздити на загарбаних територіях України, аби постійно каркав, що це «ісконно русскіє зємлі»…
Рік 2015-ий за китайським літочисленням — рік Голубої Кози. Доброї і лагідної, яка асоціюється із спокійним морем і шатром чистого голубого неба.
Але за «сакральним» літочисленням московитських оракулів 2015 рік має бути роком Червоного Козла. Впертого, агресивного, непередбачуваного. Отже нормальному цивілізованому світові може явитися ще не одно козломордіє.
Правда, деякі «свати» і «свахи» того ж цивілізованого світу шукають «козлоязичної» дипломатії, бо дуже бояться «нової холодної війни». Історичні ж факти доводять, що якраз ті, хто бояться воєн холодних, провокують гарячі. Та й, видно, що у тих «сватів» і «свах» не все гаразд із терморегуляторами. Бо вони, на жаль, не відчувають, що отой «козел» вже давно почав проти України війну дуже гарячу, дуже підлу і дуже кровопролитну. А їм вішає на вуха локшину, що це не війна, а «прінуждєніє к «Русскому міру».
То ж мусимо самі і «козлові» роги обламувати, і Європу заспокоювати… Ще й манкуртів перевиховувати. Бо за кілька століть «братерства» отой самопроголошений «старший родич» наплодив на землі нашій стільки козлоцапії, що та брудними ратицями не лише українську землю витолочила, а й українську душу толочить…
Отже, вельми чарівні, сестрове! І достойні лицарської честі, братове!
Оте мале голубе козеня, що дріботить з далекосхідних країн, хоче принести людству мир і спокій, порозуміння і злагоду. Воно сподіється, що ота вища істота, яка назвала себе л ю д и н о ю, «візьметься за розум», згадає про совість, відповідальність перед нащадками і не дозволить агресивним козлам, навіть титулованим клеймом «президента», безкарно розпалювати вогнища війни і руйнації у будь-якій точці земного простору. Бо від цього може згоріти увесь ПРОСТІР. Разом з грішниками і праведними…
До нас же, в Україну, разом із Новим роком і голубим козеням, має прийти ЗДОРОВИЙ ГЛУЗД і ВЕЛИКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ. Кожного. І діяча державного, чиновного, і «діяча», чи «діячки» біля кожної приватної печі. Держава будується від порога у кожній хаті. А нам треба підняти з руїни свою державу УКРАЇНУ. Піднести її до висот достатку і справедливості, людської поваги й шани. Нам буде не легко. Але чим важче нести, тим легше їсти.
Організуймо свій героїзм, свою національну свідомість, єдність і злагоду.
Проти України, її волі і нашої долі йде брудна війна московитської агресії. В державі неспокій, тривога. Але…
Стривожені орли, злітають в небо. Аби з висот упасти на голови тих, хто руйнує їхні гнізда. Сполохані жаби стрибають в болото. Аби там тихо пересидіти «незручності» й самим перетворитися на болото.
Чарівні орлиці і вірні орли України!
Віншуємо Вас із Новим 2015 роком. Роком нашої надії, роком наших доленосних випробувань!
Шануймося! Єднаймося! Маймося! Тримаймося!
І… не з’їдаймося. Бо нас ще буде кому їсти…

  24 грудня 2014 р
хутір «Мозамбік»

Куштуйте на здоров'я!

Намалював —Валентин ІВАНОВ.
Ідея та наповнення — Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ©, 2007—2012.