На першу сторінку

Микола БОСАК
НАЩАДОК ДОВБУША
Гумор. Сатира

ДОДОМУ НЕ ВЕРНУСЯ!

Моя, в недалекому минулому люба, дружино Орисю! Що я поїхав теплоходом у круїз, знаєш і ти, і сусіди, і родичі. А от що зі мною тут стряслося, то ні вони, ні навіть ти серед ночі з макогоном на порозі, уявити не зможете.
Вже в перших рядках свого листа спішу тобі, Орисю, повідомити, що назад з круїзу я нізащо не повернуся. Чого я там у вас не бачив? Вічно п'яної роздратованої морди начальника цеху? Черг під ЖЕКом за субсидіями? Твого заштопаного над лівою цицькою вилинялого халата?
Але про все за чергою. Із сонячної Одеси наш теплохід вибрався у такі сині моря та океани, що сказав би, але ти все одно не повіриш, яка краса є на світі. Вдень вся наша круїзна братія купалася і загоряла на верхній палубі, а вночі танцювала на дискотеці. Ти ж знаєш, що в мене є з чим на пляжі з'явитися. Не втсиг я біля басейну і штани зняти, як на них поклали око аж дві одеські молодички, почали в бар запрошувати і чухралися об мене цілий вечір.
Признаюся тобі, Орисю, що жодної з них я й не чухав, відклав на завтра. Але наступного дня наш пароплав захопили пірати. Страшні! Чорні! Тільки зуби блищать. Та ще й з такими пукалками в руках, що як гахне для застрашення, то в металевій бортовій обшивці дірка більша, ніж твоя розпатлана зі сну голова.
Пов'язали нас, поскладали в трюмі і теліпали на хвилях кілька днів без води і їжі в невідомому напрямку. А тоді доправили човном до райської краси берега і прямо під пальмами почали продавати племені, яке тільки нас загледіло, то вже почало облизуватись.
Двох одеських молодичок купив за діамант та жменю золотого піску здоровань з кільцем у носі, і відразу потяг їх у кущі. Ваню з Донецька тут же кинули в казан на бульйон, а Петю з Харкова пустили на печеню з бобами.
Дійшла черга й до мене. Та як тільки здерли сорочку - то й остовпіли. Бо в мене ж на шиї теліпався отой медальйон, ну, що ото в формі місяця-молодика. А в них це символ влади. А як здерли ще й штани, то попадали переді мною на коліна. Бо в мене там, де тільки ти одна знаєш, велика родимка у формі повного місяця перед затемненням. А в них це знак царського походження. Так що мене прямим голосуванням тут же вождем і обрали.
Щоб ти побачила, що тут почалося! Викупали мене в тому казані, що з Вані бульйон зварили, й воду випили. Натерли ароматними мастилами, взяли на руки і з піснями та танцями до ранку довкола острова носили.
Окремий курінь мені виділили - з кондеціонером, комп'ютером і трьома бранками. Що одна ліву п'яту лоскоче, друга - праву, а третя стереже від лихого ока важливу для всього племені родимку в формі місяця.
Я, Орисю, вже навчився на дошці по хвилях гасати, наввипередки з мавпами по деревах стрибати, наскакувати в пірогах на чужі острови. Щодня я видаю по кілька декретів, спрямованих на щастя і спокій племені. Після того, як у всіх трьох моїх бранок чорняві хлопчики народились, мене тут так полюбили, що готові лоскотати всім плем'ям зранку до ночі, але треба ж і про обороноздатність острова комусь дбати.
Одним з декретів я дозволив з'їсти всіх місцевих олігархів - останніх двох на храм тримаємо. Іншим я ввів загальнообов'язкову початкову освіту, і тепер наше плем'я найрозумніше в океані. Ще одним я зобов'язав варити на зиму варення з бананів та ананасів. А оскільки зими тут ніколи не буває, то завалимо цією продукцією весь світовий ринок.
Я б тобі зміг ще багато нарозповідати, але ніколи, бо треба організувати силосування бамбукових пагонів. Послав би тобі листа по емейлу, але ти там така затуркана, що комп'ютера ще й у очі не бачила. А я по 42 повідомлення з усього світу щодня отримую.
Якщо хочеш, звернися з проханням до свого уряду. Нехай він відмовиться від своїх дурисвітських диких реформ і повернеться в цивілізоване коло народів. А ми поможемо. Коли ви в кожному курені, як ми, матимете кондиціонер і комп'ютер, то попроситеся до нас на встановлення дипломатичних зв'язків. Гуманітарну допомогу екзотичними фруктами можемо хоч сьогодні надати, так у вас же немає тями вчасно розмитнити, то воно все погниє.
А поки що борітеся - поборете, сподівайтеся на краще.

Твій колишній чоловік Андрій,
а нині вождь племені моя-мая з Великого Середнього Острова -
Анрі.

До змісту

Куштуйте на здоров'я!

Намалював —Валентин ІВАНОВ.
Ідея та наповнення — Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ©, 2007—2012.