На першу сторінку

Микола БОСАК
НАЩАДОК ДОВБУША
Гумор. Сатира

КОРІННА РЕФОРМА

П'єска на одну дійку

Сесійна зала парламенту Оріяни. Вгорі по скляному куполу і кришталевій люстрі під ним стрибають сонячні зайчики. Внизу довкола президії і трибуни стрибають народні депутати. Одні хочуть протиснути справедливий закон про корінну реформу, інші прагнуть цей закон справедливо завалити.

Спікер. Та ну сядьте! Ось послухайте! Виноситься на розгляд у першому читанні проект закону про докорінну реформу нашого основного кореня. (До трибуни) - Доповідайте!
Доповідач від олігархів. Такого закона чєловєчєство єщо нє знало. Ми здєсь, єслі можно так виразіться, піонєри і магєллани…
Опозиція. Запроданці! Лакузи! Ганьба! (бігає довкола трибуни, попід президією, торохтить дитячими брязкальцями, гуде в горни і свищики).
Спікер. Та послухайте ж хоч раз! Вам же краще буде!..
Доповідач від олігархів. Да, товаріщі! Нам всєм от прінятія етого закона лучче будєт, потому как ми прєдлагаєм гаранта ізбірать пожизнєнно, а дєпутатов надєліть правом пєрєдавать свойо мєсто в парламєнтє і кнопкі для голосованія нє только дєтям, но, товріщі, й внукам…
Олігархічна більшість. Це здорово! Ура! Хай живе! Це справжня корінна реформа!

Справжні лівісти, що сиділи сиднем і участі в баталіях не брали, раптом повели вухами, підхопилися з місць, влилися в ряди олігархічної більшості і разом з нею заспівали: "І как одін умрьом в борьбе за ето!"

Спікер. Ну тихіше! Ну сядьте послухайте! Така гарна пісня, а через вас нічого не чуть! (До трибуни) - Доповідайте!
Доповідач від олігархів. Ми прєдлагаєм другіх прєдложеній нє прєдлагать, одобріть єдіногласно і навсєгда…
Олігархічна більшість. Правильно! Прийнять без обговорення! Опублікувати в усіх публікарнях!
Опозиція. Ганьба! Та нас же не тільки з Ради Європи, а й з ООН виженуть після цього! Коритники! Кому служите? За що продалися?
Олігархічна більшість.(Шикується ліворуч від президії в тісну шеренгу, береться за руки і наступає до трибуни). А ми просо сіяли-сіяли…
Опозиція. (Такою ж дружною шеренгою виступає справа). А ми просо витопчем-витопчем…
Олігархічна більшість. А ми дамо вам всім по сто, всім по сто!..
Опозиція. Нам не треба й тисячі-тисячі!..
Олігархічна більшість. Так по сто ж тисяч баксиків-баксиків!..
Опозиція. А оце ви бачили-бачили?(показує жестом вище колін нижче пупа).
Але деякі нестійкі елементи таємно перескочили в шеренгу олігархів.
Доповідач від олігархів. Каво здєсь нада убєждать, что корєнная реформа нєотвратіма? Она позволіт построіть общєство політічєской еліти…
Опозиція. Євнухи! Кастрати! Ви хоч знаєте, як вас використали? Ви знаєте, хто ви після всього? Ось хто! ( натягує на мікрофон перед доповідачем презерватив).

Доповідач витріщив очі, роззявив рота, аж гланди видно, і так завмер.

Спікер. Слово для репліки керівнику фракції більшості!
Керівник олігархістів. Господа-панове-товариші депутати! Невже ви не хочете жити так, як живуть наші колеги-парламентарі в країнах золотого мільярда?..
Опозиція. А про народ ви подумали?
Керівник олігархістів. Народ Оріони трудолюбивий, винахідливий - він сам про себе потурбується, а ми...
Опозиція. Запроданці! Ви знаєте, хто ви після цього? Ось хто! (навішує на всі мікрофони олігархістів презервативи).

Опозицію понесло долом і горою. Вона завиває в сирени, б'є в барабани й брязкальця, вигукує веселі гасла. Долом вона волочить за петельки й чуби олігархів, а горою молодим торнадо несеться по столах і ложі до президії.

Олігархічна більшість. Відступаємо! Але не здаємось! Ми цей життєво важливий закон приймемо інакшим способом в іншому місці!..
Опозиція. Ганьба! Геть в офшорні зони! Вороги Оріони! Реформуйтеся на всі чотири боки! (Кидається в рукопашну).
Спікер. Я просив! Я попереджав! Я стомився від вас усіх і йду на перепочинок! А сесію не закриватиму - бийтеся на здоров'я! Хто переможе, той проект завтра й проголосуємо! (В оточенні олігврхістів-активістів з виставленими віялом кулаками зникає через таємні двері в стіні).

Здоровецька кришталева люстра під куполом, і взагалі всяке світло, поступаються місцем темряві. З неї лунає свист, сирена, викрики опозиції: "Гати по ребрах! Всип з розмахом! Покажи їм корінну реформу!").

До змісту

Куштуйте на здоров'я!

Намалював —Валентин ІВАНОВ.
Ідея та наповнення — Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ©, 2007—2012.