На першу сторінку

Микола БОСАК
НАЩАДОК ДОВБУША
Гумор. Сатира

ШЕРШЕ ЛЯ... ПАРТІЯ

Відкритий лист до Генерального юстицпрудента держави

Ваша достойність, Генеральний юстицпруденте! Звернутися до Вас мене підштовхнула одна прикрість. Але про все за чергою.
Як відомо, серед народів, котрі найбільше себе люблять, на першому місці сидять французи. Вони й справді розумні, красиві, сексуальні і багаті. А я так собі мислю, що ще й хитрі. Мало того, що вже кілька століть Європа, і людність поза нею, причісуються, підшиваються під Париж, підстрибують під його дудку, так ці мсьє ще й запустили з потаємною метою відомі фрази, які мимоволі змушують весь світ вивчати їхню деркітливу мову.
Серед найпопулярніших висловів, звичайно - "шерше ля фам". Хоч недоучений учитель нашої восьмирічки перекладає його як "шершням - лафа", та ми з однієї ретропередачі дізналися, що то прямий наказ шукати жінку.
Ваша достойносте! Цей французький наказ і змусив мене звернутися до Вас з великим проханням. Може Ви пам'ятаєте, як торік наша країна пережила епідемію парламентських виборів. На голови пригніченого реформами електорату, ніби дідько розв'язав мішок з горохом, посипалися партії. Назв їхніх не всі орденоносні службовці навіть у Вашому відомстві перелічать. Але нам найбільше запам'яталися ті, що люблять пиво, собак і жінок. Їхні лідери щодня нам посміхалися з екранів телевізорів, їхні багатообіцяючі програми друкувалися в кожній газеті, а, їхні простіть якщо це слово нехороше - бренди - прикрашали всі паркани, стіни й автобуси. Може вони й на літаках себе приліплювали,ну, ми від зменшення надходжень вітамінів в організм за хмари вже не бачимо.
І ось після вибрів уже календарі струсили з себе більш як 300 листків, а про ті гучні-бучні-піаристі партії ні слуху, ні духу. До виборів тільки їх було й чути, а як набрали 0,0 голосів - то ніби під лід пішли.
Якщо члени партії любителів тварин на знак протесту проти війни в Іраку привели собак прогулятися і підняти лапу під посольством США; якщо пиволюби провели фестиваль шипучих напоїв і самі попід всіма парканами лапи... чи той, ноги піднімали, то тих же партій, де люблять жінок, або жінки піклуються про майбутнє своїх чоловіків, і вдень з свічкою не знайдеш.
Ваша честь, Генеральний юстицпруденте! Так не повинно бути в демократичній державі. Ви таких шерлокхолмсів маєте, котрі не тільки голку в сіні, а й що хоч і чого не хоч, знайдуть. Пустіть їх по передвиборному сліду, нехай зроблять добрячий шерше ля... партія. Як писав, цього разу не французький, а наш вчений, ні з чого нічого не буває, і ніщо нікуди безслідно не пропадає: якщо воно, буває, в одному місці зникає, то безпремінно в іншому з'являється.
Сумно нам без них - без партій. Паркани і стіни голі. Телебачення - пісне. Суспільно-політичне життя наче завмерло. Так що постарайтеся.
З усією повагою до Вас

Василь Розумецький,
голова ще не зареєстрованої Партії любителів всіх партій.

До змісту

Куштуйте на здоров'я!

Намалював —Валентин ІВАНОВ.
Ідея та наповнення — Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ©, 2007—2012.