На першу сторінку

Микола БОСАК
НАЩАДОК ДОВБУША
Гумор. Сатира

ЗАПОВІТ

Кандібобренко помер. Неначе вчора ще мотався по володіннях, збивав мільйон до мільйона, щоб який-небудь мільярд стовкти, задля безпеки пересів з "мерседеса" на танк - у того броня товща, і на тобі... перекинувся, приставився, простяг ноги, відійшов... Все покинув: заводи і фабрики, кафе і АЗееСи, басейн біля вілли не з однією золотою рибкою, а із цілою зграєю, і зимовий сад не з пластмасовими, а з справжніми пальмами. Життя між шлюбним вальсом Мендельсона і траурним маршем Моцарта пролетіло як одна мить. Залишило на спомин світу лише сина Ростика - нащадка незчисленних скарбів.
Ростик наледве дочекався, доки заб'ють віко і засиплють могилу, вскочив у танк і помчав до заповітного сейфа у батьковій спальні під килимом. Сейф довго не піддавався, ніби не визнавав нового власника, та нарешті розчахнув своє скромне нутро: пара брусочків золота, жменька діамантів, журнал із сороміцькими світлинами і... і!!! - файл із заповітом.
Пронизаний струмом хвилювання, Ростик заходився читати жаданий

ЗАПОВІТ
На сповнення моєї батьківської волі улюбленому сину Ростиславу Кандібобренку:

1. Дорогий сину! Все моє буде твоє лише через 20 років і то за умови, якщо ти додаси до нього ще стільки.
2. Щоб здійснився пункт перший, пам'ятай, що гроші люблять гроші, лягай і вставай з думкою про гривні, долари і євро. Люби національну і тверду валюту більше, ніж своїх близьких та самого себе і довіряй лише курсу Дойче-Банку.
3. Десятою дорогою обминай казино, скачки, повій, ніколи і нікому не позичай жодної копійки, не спокусися надати хоч найменшу благодійну допомогу якійсь партії, фонду, товариству, фундації, спілці, бо тоді ти пропав, не матимеш від них життя до скону.
4. Я із своїми соратниками приватизував фабрики і заводи, санаторії, клуби і дитсадки могутньої колись комуністичної партії і її привідного ременя - профспілок, а ти зумій приватизувати майно моїх соратників.
5. Цінні подарунки, фуршети, банкети, пікніки, полювання в національному заповіднику влаштовуй лише для тих, хто зможе відповісти тобі взаємністю. З пролетарською голотою, гнилою інтелігенцією, дрібними демократами не товаришуй - їх цікавиш не ти, а твоя права кишеня.
6. Політикам, банкірам, журналістам і артистам приязно посміхайся, але грошей не давай, лише обіцяй колись дати, обнадійливо пригости кавою чи сигаретою - це прив'яже їх до тебе серйозно і надовго. Ніколи не ходи з вірменами в баню, а з росіянами в ліс.
7. Банківські оборудки проводь у парні числа при ясному освітленні і під класичну музику, а видатки списуй у непарні, коли на всіх телеканалах профілактика, під сучасну естраду.
8. Виконання всіх попередніх пунктів створить тобі славу грошового мішка. Та краще бути мішком з грошима в надійному банку, ніж мішком з цементом у сирому складі, чи мішком з чимось ще гіршим.
9. Любий сину! Якщо ти зі мною згодний, то почни вже сьогодні писати свій заповіт, бо гроші керують світом, люблять багатих і якщо ти не спішитимеш класти їх на свій рахунок, то вони втечуть до інших.

Ростик знесилено впав на канапу і простогнав: "Нащо це все?"

До змісту

Куштуйте на здоров'я!

Намалював —Валентин ІВАНОВ.
Ідея та наповнення — Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ©, 2007—2012.